METALURGISTUL CUGIR – POLI IASI ( 0-2 )

Published

on

metalurgistul cugir

Cugirenii au iesit cu fruntea sus din cupa Romaniei dupa meciul cu Poli Iasi care a avut loc miercuri 26 octombrie, la ora 14:30 pe Arena Cugir .

Meciul a fost pierdut de cugireni cu scorul de 0-2 dupa ce fotbalistii metalurgistului au luptat pana in ultima secunda. Acestia au fost laudati de antrenorul echipei adverse.

Metalurgistul Cugir a rezistat mai bine de 45 de minute in fata adversarilor de la Poli Iasi insa au fost invinsi dupa ce iesenii au punctat de 2 ori in repriza secunda .

O anulare a calificarii cugirului in cupa Romaniei a fost realizata datorita lui Frăscinescu si lui Andrei Cristea in minutul 52 respectiv minutul 62 ale meciului .

In ciuda conditiilor nefavorabile ale vremii numarul mare de suporteri nu a lipsit .